Aleks‘o Sapir‘o laiškas kolegoms


Tel Avivas, 2015 m. sausio 23 d.

Gerbiami kolegos,

Seminare klinikinės neurodinamikos tema, kuris vyko 2014 m. balandį Trakuose, minėjau, kad pateikta metodika yra labai svarbi manualinės terapijos dalis. Tačiau ji negalima viena pati kaip tokia – ją būtina derinti su kitais gydymo metodais.Visus šešerius metus, nuo pat neurodinamikos dėstymo pradžios, aš dirbau kurdamas tikslią sistemą, kurioje derėtų keli skirtingi gydymo metodai ir kuri leistų greičiau ir tiksliau diagnozuoti sutrikimą ar ligą, nustatyti prioritetinę sistemą ir pasirinkti tinkamiausią gydymo būdą.

Įvairiuose seminaruose galime mokytis kraniosakralinių ir duralinių technikų, neurologinių ir neurodinaminių, miofascijinių ir visceralinių, sąnarinių ir kitų terapijų. Tačiau kietasis smegenų dangalas supa centrinę nervų sistemą ir yra periferinės nervų sistemos dalis, nervai ir kraujagyslės glaudžiai susijusios su miofascijine sistema, apimančia ir sąnarius, ir visos šios sistemos nepaprastai glaudžiai sąveikauja su vidaus organais bei priklauso nuo jų, taip pat nuo metabolinių procesų bei emocijų. Kaip suprasti, kokia yra ir kur negalavimo priežastis? Ir ar iš viso reikia akcentuoti atskirą sistemą? Gal geriau taikyti keletą įvairių technikų?

Mano seminaro užduotis yra atsakyti į šiuos klausimus, o taip pat parodyti, kaip nustatyti ir gydyti tikslinę sistemą lokaliu lygmeniu, rasti patogeninius veiksnius ir jų tarpusavio ryšį su prioritetine problema. Sausio 31 d. – vasario 1 d. seminare nagrinėsime šias temas:

 1. Anatominiai, fiziologiniai ir biomechaniniai įvairių organizmo regionų ir sistemų tarpusavio ryšiai.
 2. SLUMP ir PUNF (duralinis testas) – bendros nervinių kamienų ir kietojo smegenų dangalo būklės rodikliai.
 3. Periferinių sutrikimų ekspres diagnostika.
 4. Nervų sistema kaip pirminė struktūra; diagnostika ir gydymas.
 5. Klinikinė neurodinamika – nervų sistemos mechaninės ir fiziologinės būklės rodiklis.
 6. Miofascijinė sistema; trumpa apžvalga.
 7. Neurodinaminių ir miofascijinių būdų derinimas. Nauji neuro-mio-fascijiniai meridianai.
 8. Pagrindiniai principai diagnozuojant ir atliekant neuro-mio-fascijines mobilizacijas judesiu. Konkretaus sąnario judesio ir mobilizacijos krypties, gylio bei vietos nustatymas. Svarbiausios sąnarinės technikos.
 9. Įvairios stuburo dalių problemos.
 10. Įvairūs sutrikimai kojose:
  • CNS /Sciatic- SLUMP – EHL
  • Sciatic –SLR- rectus femoris
  • Tibial/Sural/–SLR- rectus femoris
  • Peroneal – SLR – TFL
  • Femoral – PKB – Glut Max
  • Saphenos – PKB – Hamstr
  • Odturator – PKB – ADD
 11. Klinikinės situacijos.

Iki pasimatymo Trakuose sausio 31 d.!

Pagarbiai Aleks Sapir