Taikomosios kineziologijos pagrindai


2023-ieji gali būti pirmieji studijų metai siekiant papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros taikomosios kineziologijos specialisto kvalifikacijos bei licencijos.

 2023 m. kovo 4-5 d. TRAKUOSE pradėti mokymai Miofascijinės grandys, griaučių-raumenų ir nervų sistemos kineziologija ir manualinė terapija, iš viso 128 val.

Studijuoti gali įvairių sveikatos priežiūros sričių specialistai.

Išklausius 128 val. ir išlaikius egzaminą, 2023 m. gruodį išduodamas pažymėjimas; gydytojams ir kineziterapeutams jis patvirtins profesinį tobulinimąsi – tiks teikti Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai.

2023 m. mokymų (128 val.) „Miofascijinės grandys, griaučių-raumenų ir nervų sistemos kineziologija ir manualinė terapija“ temos:

  1. Įvadas į kineziologiją. Raumenų susitraukimo neurofiziologiniai pagrindai. Raumenų disfunkcijų tipai ir jų korekcija. Manualinis raumenų testavimas ir organizmo struktūrinės sąsajos (28 val.).
  2. Liemens ir apatinių galūnių miofascijinės grandys (19 val.).
  3. Viršutinių galūnių miofascijinės grandys (19 val.).
  4. Liemens, viršutinių ir apatinių galūnių sausgyslinių grandžių disfunkcijos. Ligamentinės sąsajos (18 val.).
  5. Funkcinių asociacinių raiščių ir raumenų ryšių samprata: čiurnos ir riešo, alkūnės ir kelio sąnariai (26 val.).
  6. Funkcinių asociacinių raiščių ir raumenų ryšių samprata: pečių lanko ir klubo sąnariai (18 val.).      2023 m.  gruodžio mėn. laikomas egzaminas.

Mokymai – teoriniai praktiniai seminarai – vyksta lietuvių kalba, savaitgaliais, Trakuose. Vieno seminaro trukmė – 16 val. Lektoriai – B.Zachovajevienė, doc. dr. P.Zachovajevas, gyd. E.Lakštauskas, gyd. A.Zacharovas.

2023 m. seminarų I kurse grafikas:

kovo 4-5 d.; gegužės 13-14 d.; birželio 3-4 d.; rugsėjo 2-3; rugsėjo 31 – spalio 1; spalio 21-22; gruodžio 2-3.

Egzaminas gruodžio 17 d.

Išankstinė registracija į seminarus el. p. info@funkcinemedicina.lt nurodant vardą, pavardę, specialybę, kontaktus .

 128 val. mokymai „Miofascijinės grandys, griaučių-raumenų ir nervų sistemos kineziologija ir manualinė terapija“ yra naujos profesinio tobulinimo PROGRAMOS „Taikomosios kineziologijos pagrindai“ dalis (išsamiau žr. NAUJA programa siekiantiems taikomosios kineziologijos specialisto kvalifikacijos | LFMTKA (funkcinemedicina.lt)). PROGRAMA  suderinta LR sveikatos apsaugos ministro 2022 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-1655. PROGRAMOS apimtis iš viso 480 val., iš kurių 112 val. teorijos ir 368 val. praktikos; jas numatyta išdėstyti per trejus metus. 2023 m. dėstomos PROGRAMOS dalis apibūdinta aukščiau.

2024 m. numatyta dėstyti PROGRAMOS dalį „Visceralinė manualinė terapija ir taikomosios kineziologijos pagrindai“, 98 val.; 2025 m. numatoma dėstyti PROGRAMOS dalį „Vertebralinė ir kraniosakralinė kineziologija ir manualinė terapija“, 112 val. Taip pat numatytos šios PROGRAMOS temos:

Papildomoji ir alternatyvioji sveikatos priežiūra Lietuvoje, 27 val.

Žmogaus anatomija ir fiziologija, 61 val.

Pirmoji medicinos pagalba, 8 val.

Baigiamajam klinikinio atvejo analizės savarankiškam darbui parengti skirta 40 val.

Išklausius visą 480 val. PROGRAMĄ ir išlaikius egzaminus bei parengus ir apgynus baigiamąjį darbą, išduodamas pažymėjimas (numatyta 2025 m. gruodį), patvirtinantis papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros taikomosios kineziologijos specialisto kvalifikaciją. Pažymėjimą pateikus Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai, išduodama licencija.

PROGRAMOS dalyviai, siekiantys papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros taikomosios kineziologijos specialisto kvalifikacijos bei licencijos, „(…) turi būti įgiję aukštąjį išsilavinimą arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus medicinos arba reabilitacijos, arba farmacijos, arba odontologijos, arba burnos priežiūros, arba visuomenės sveikatos, arba mitybos, arba slaugos ir akušerijos, arba biologijos, arba genetikos, arba mikrobiologijos, arba molekulinės biologijos, arba biofizikos, arba biochemijos studijų krypties studijas“ (citata iš LR Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo).

Į mokymus kviečiami ir kitų, aukščiau nepaminėtų studijų krypčių atstovai; jie atnaujins žinias, neįgydami papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros taikomosios kineziologijos specialisto kvalifikacijos.

Apie tai, kaip vyksta jau dešimtmetis organizuojami mokymai Trakuose, žr. pranešimą 2019 m. spalio 18 d. tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje  https://youtu.be/3ErQ1w8s8QM

Daugiau informacijos ir išankstinė registracija  el. p. info@funkcinemedicina.lt  

Lietuvos funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos asociacija

VšĮ Funkcinės medicinos mokymo ir gydymo centras