taikomoji kineziologija-2024. Naujas I kursas Trakuose   Atnaujinta!


2024 m. kovo 2-3 d. pradedami PROGRAMOS Taikomosios kineziologijos pagrindai* mokymai I kurse. Programos kodas sistemoje METAS 36057.

Tai nauja ir šiuo metu vienintelė Lietuvoje programa, suteikianti papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros taikomosios kineziologijos specialisto kvalifikaciją bei licenciją.

Teoriniai praktiniai dviejų dienų mokymai – seminarai vyksta Trakuose, šeštadieniais ir sekmadieniais (vieno seminaro trukmė 16 val.). 2024 m. kovą – lapkritį I kurse iš viso įvyks septyni seminarai, gruodį – egzaminas.

I kurse studijuojama PROGRAMOS dalis Miofascijinės grandys, griaučių-raumenų ir nervų sistemos kineziologija ir manualinė terapija (128  val.; iš jų 28 val. teorinio mokymo ir 100 val. praktinio mokymo):

  1. Įvadas į kineziologiją. Raumenų susitraukimo neurofiziologiniai pagrindai. Raumenų disfunkcijų tipai ir jų korekcija. Manualinis raumenų testavimas ir organizmo struktūrinės sąsajos (28 val.).
  2. Liemens ir apatinių galūnių miofascijinės grandys (19 val.).
  3. Viršutinių galūnių miofascijinės grandys (19 val.).
  4. Liemens, viršutinių ir apatinių galūnių sausgyslinių grandžių disfunkcijos. Ligamentinės sąsajos (18 val.).
  5. Funkcinių asociacinių raiščių ir raumenų ryšių samprata. Čiurnos ir riešo, alkūnės ir kelio sąnariai (26 val.).
  6. Funkcinių asociacinių raiščių ir raumenų ryšių samprata. Pečių lanko ir klubo sąnariai (18 val.).

Lektoriai: dr. Brigita Zachovajevienė, doc. dr. Pavelas Zachovajevas, gyd. Eduardas Lakštauskas, gyd. Aleksejus Zacharovas.

Pirmasis 2024 m. seminaras vyks 2024 m. kovo 2–3 d., antrasis – balandžio 6-7 d.; visas 2024 m. grafikas rengiamas. Mokėti bus galima už kiekvieną atskirą seminarą arba iš anksto už vienerių metų ciklą (jeigu iš anksto sumokama už 7 seminarus, taikoma 10 proc. nuolaida). Lietuvos funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos asociacijos nariai moka taikant 10 proc. nuolaidą. Nuolaidos nesumuojamos.

Jeigu Trakuose reikalinga nakvynė (organizatorių pasiūlymas – vieta dviviečiame kambaryje 19 Eur), galima iš anksto rezervuoti registruojantis.

 Daugiau informacijos ir išankstinė registracija el. p. info@funkcinemedicina.lt vardas pavardė   specialybė   el. paštas    tel.  nakvynė (jeigu reikia). Užsiregistravusiems bus išsiųsta išsami informacija (adresas, laikas, sąskaita ir kt.).            

Apie jau dešimtmetį Trakuose vykstančius mokymus žr. pranešimą 2019 m. spalio 18 d. tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje. Aivaras Dukauskas. Ką taikomosios kineziologijos studijos suteikia kineziterapeutui ar gydytojui     https://youtu.be/3ErQ1w8s8QM

_ _ _

* 2024-ieji gali būti pirmieji Jūsų studijų metai siekiant papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros taikomosios kineziologijos specialisto kvalifikacijos bei licencijos.

PROGRAMA Taikomosios kineziologijos pagrindai suderinta LR sveikatos apsaugos ministro 2022 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-1655; kodas sistemoje METAS 36057. PROGRAMOS apimtis iš viso 480 val., iš kurių 112 val. teorijos ir 368 val. praktikos; jas numatyta išdėstyti per trejus metus.

Pirmais metais dėstoma 128 val. PROGRAMOS dalis „Miofascijinės grandys, griaučių-raumenų ir nervų sistemos kineziologija ir manualinė terapija“.

Antrais studijų metais – 98 val. „Visceralinė manualinė terapija ir taikomosios kineziologijos pagrindai“;

trečiaisiais metais – 112 val. „Vertebralinė ir kraniosakralinė kineziologija ir manualinė terapija“ ir šie bendrieji dalykai: Papildomoji ir alternatyvioji sveikatos priežiūra Lietuvoje, 27 val.; Žmogaus anatomija ir fiziologija, 61 val.; Pirmoji medicinos pagalba, 8 val. Baigiamajam klinikinio atvejo analizės savarankiškam darbui parengti – 40 val. Visas temas žr. skyriuje „Naujienos“, „Naujas startas 2024...“.

Išklausiusiems visą 480 val. PROGRAMĄ išduodamas pažymėjimas, patvirtinantis papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros taikomosios kineziologijos specialisto kvalifikaciją. Pažymėjimą pateikus Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai, išduodama licencija.

SVARBU: PROGRAMOS dalyviai, siekiantys papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros taikomosios kineziologijos specialisto kvalifikacijos bei licencijos, „(…) turi būti įgiję aukštąjį išsilavinimą arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus medicinos arba reabilitacijos, arba farmacijos, arba odontologijos, arba burnos priežiūros, arba visuomenės sveikatos, arba mitybos, arba slaugos ir akušerijos, arba biologijos, arba genetikos, arba mikrobiologijos, arba molekulinės biologijos, arba biofizikos, arba biochemijos studijų krypties studijas“ ( LR Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymas, 10 str.).

Į mokymus kviečiami ir kitų, aukščiau nepaminėtų studijų krypčių atstovai; jie atnaujins žinias, neįgydami papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros taikomosios kineziologijos specialisto kvalifikacijos bei licencijos.

Apie jau dešimtmetį Trakuose vykstančius mokymus žr. pranešimą 2019 m. spalio 18 d. tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje: Aivaras Dukauskas,

Ką taikomosios kineziologijos studijos suteikia kineziterapeutui ar gydytojui    https://youtu.be/3ErQ1w8s8QM

VšĮ Funkcinės medicinos mokymo ir gydymo centras

info@funkcinemedicina.lt www.funkcinemedicina.lt

fb manualinė terapija ir klinikinė kineziologija