Gydytojų ir kineziterapeutų profesinės kvalifikacijos tobulinimo programos


2019 m. profesinio tobulinimo programos Funkcinė medicina ir taikomoji klinikinė kineziologija I. Miofascijinės grandies, griaučių-raumenų ir nervų sistemos manualinė terapija“ (LR sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gruodžio 19 d. įsakymas Nr. V-1465 „Dėl sveikatos specialistų tobulinimo programų derinimo“) temos:

 1. Įvadas į kineziologiją. Miologija. Raumenų susitraukimo neurofiziologiniai pagrindai. Raumenų disfunkcijų tipai ir jų korekcija. Manualinis raumenų testavimas ir organizmo struktūrinės sąsajos.
 2. Liemens ir apatinių galūnių miofascijinės grandys. Diagnostika, gydymas.
 3. Viršutinių galūnių miofascijinės grandys. Diagnostika, gydymas.
 4. Liemens, viršutinių ir apatinių galūnių sausgyslinių grandžių disfunkcijos. Ligamentinės sąsajos. Diagnostika, gydymas.
 5. Funkcinių asociacinių raiščių ir raumenų ryšių samprata: čiurnos ir riešo sąnariai, alkūnės ir kelio sąnariai. Diagnostika, gydymas.
 6. Funkcinių asociacinių raiščių ir raumenų ryšių samprata: pečių lanko ir klubo sąnariai. Diagnostika, gydymas.2019-ųjų profesinio tobulinimo programos „Taikomoji klinikinė kineziologija II. Vidaus organų kineziologija“ temos:1. Krūtinės, kaklo diafragmos, stemplės, gerklės, bronchų klajoklio nervo ir diafragminio nervo disfunkcija.

  2. Plaučiai, perikardas, krūtinės ir pilvo diafragma.

  3.  Kepenų, tulžies pūslės, skrandžio, 12-pirštės žarnos ir kasos disfunkcijos.

  4. Plonosios ir storosios žarnų bei blužnies disfunkcija. Holistinis požiūris į virškinimo trakto disfunkcijų korekcijas. Kūno diafragmos ir diskoordinacija.

  5. Dubens diafragmos, inkstų šlapimo pūslės, priešinės liaukos ir gimdos disfunkcija.

*******

2014-2018 m. gydytojų ir kineziterapeutų profesinio tobulinimo programos, patvirtintos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. gruodžio 20 d. įsakymu Nr. V-1233  „Dėl sveikatos specialistų tobulinimo programų derinimo“ į Tobulinimo programų sąvadą įtrauktos šios VšĮ „Funkcinės medicinos mokymo ir gydymo centras“  parengtos programos:

 1. Funkcinė medicina ir taikomoji klinikinė kineziologija I. Vertebralinė manualinė terapija su taikomosios kineziologijos pagrindais.
 2. Funkcinė medicina ir taikomoji klinikinė kineziologija II. Visceralinė ir kranio-sakralinė manualinė terapija su taikomosios kineziologijos pagrindais.
 3. Funkcinė medicina ir taikomoji klinikinė kineziologija III. Funkcinė medicina ir taikomoji klinikinė kineziologija klinikinėje praktikoje.
 4. Funkcinė medicina ir taikomoji klinikinė kineziologija IV. Taikomoisos kineziologijos taikymas įvairiose medicininės veiklos srityse.
 5. Taikomoji klinikinė kineziologija I. Miofascijinės grandinės ir artrologija.
 6. Taikomoji klinikinė kineziologija II. Vidaus organų kineziologija.
 7. Taikomoji klinikinė kineziologija III. Stuburo ir kaukolės kineziologija.

(1, 2, 3 ir 4 programos skirtos gydytojams, 5, 6 ir 7 – kineziterapeutams.)